BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This ground feeding bird table allows you to offer 3 different sorts of food at the same time. Try some ground blends and a few sunflower seeds, for example, in the various sections and see which birds eat what!
Easy to keep clean, this makes a versatile addition for ground feeding birds.
To offer protection from larger birds and squirrels, we recommend using a ground guard.
Please note: Food not included
| Sku | 930100119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 490 mm |
| Height | 120 mm |
| Length | 335 mm |
| Weight | 1.21 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Blackbird, Great Tit, Blue Tit, Robin, Chaffinch, Greenfinch, Starling, Tree Sparrow, Coal Tit, Crested Tit, Siskin |
| Colour | Brown |
| Material | Wood (FSC® 100%) |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|