BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
| Sku | 160050120 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 290 mm |
| Height | 361 mm |
| Length | 62 mm |
| Weight | 2.5 kg |
| Calories (per 100g) | 301 |
| Key Ingredients | Wheat, Barley, Soya, Sunflower expeller, Calcium Carbonate, Linseed, Dried grass pellets, Cane molasses, Sodium chloride, Multi Vitamins, Minerals, Rapeseed Oil |
| Analytic ingredients | Moisture 12.86%, Crude Protein 14.96%, Crude Fat 2.55%, Crude Fibre 3.74%, Crude Ash 6.4%, Carbohydrates 54.49% |
| Suitable for | Ground Feeding |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|