BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
The SingingFriend peanut cake holder Anna and is ideal for offering our tasty delicious peanut cakes to your birds with a modern eco-friendly style. A CJ Wildlife peanut cake square fits perfectly in the Anna holder and with just two top clips to open and close, filling is very quick and easy.
The SingingFriend Anna is made from 100% recycled beverage packaging ensuring waste gets a second life.
Three suction cups are supplied with which you can securely fasten the Anna to a window.
Also available in a variant without suction cups for hanging in a tree or on a feeding post.
| Sku | 370290180 |
|---|---|
| Brand | SingingFriend |
| Width | 125 mm |
| Height | 148 mm |
| Length | 38 mm |
| Weight | 0.7 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Great Tit, Blue Tit, Coal Tit, Crested Tit, Long-tailed Tit, Willow Tit, Marsh Tit, Tree Sparrow, Robin, Starling, Chaffinch, Great Spotted Woodpecker, Greenfinch, Nuthatch |
| Colour | Grey, Green |
| Material | Plastic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|