BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This innovative window feeder has been developed so you can hang multiple bird feeders at one time and offer your birds the ultimate dining experience.
It securely fastens to the window with strong suction pads and has 6 hooks to hang their favourite treats from, instantly turning your window into the latest restaurant hotspot for birds! Ideal for small gardens.
Please note: Food and feeders are not included
| Sku | 350950119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 101 mm |
| Height | 519 mm |
| Length | 68 mm |
| Weight | 0.143 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Colour | Silver, Transparent |
| Material | Metal, Plastic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|