BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This adorable soft plush toy is the perfect companion for every child. Whether it is to play or travel with or simply to snuggle up to, they are the just the right size to take everywhere and enjoy adventures together. The attention to detail and captivating cute faces are hard to resist.
Made by Wilberry Toys who produce an extensive range of high-quality children's toys. The materials used are soft and suitable for children from 12 months. Make this toy even more lifelike by creating a birth certificate on the following link - https://www.wilberrytoys.com/birth-certficate
A whole range of plus animals are available to collect.
| Sku | 987450190 |
|---|---|
| Brand | Willberry Toys |
| Width | 80 mm |
| Height | 104 mm |
| Length | 205 mm |
| Weight | 0.114 kg |
| Colour | Brown, Black, White |
| Material | Polyester, Acrylic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|