BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected (10) partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
🪻 Peak Season Deals: Up to £15 off your order!
Your basket
This peanut feeder is a simple but effective way to feed peanuts to garden birds.
Peanuts are a traditional food and popular with a wide variety of species. They are high in essential protein and oil. This feeder allows you to feed peanuts safely to your garden birds year-round.
| Sku | 301070120 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 112 mm |
| Height | 250 mm |
| Length | 106 mm |
| Weight | 0.04 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Colour | Green |
| Material | Metal |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|