BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
A beautifully designed Mug by Elwin van der Kolk features a highly detailed image of the Swallow Tail Butterfly.
Elwin van der Kolk, the Dutch biologist and nature painter, was fascinated by the natural world around him from an early age, in his work he tries to capture nature in a way that encourages the viewer to both admire and protect our precious wildlife.
The mug is Dishwasher and Microwave Safe.
| Sku | 979250119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 114 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 90 mm |
| Weight | 0.21 kg |
| Colour | White |
| Material | Ceramic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|