BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected (10) partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
🪻 Peak Season Deals: Up to £15 off your order!
Your basket
Place your frog house in a shady, quiet spot, close to a pond if you have one. It is likely to be used throughout the year but will be especially valuable as a winter hibernation site.
Please note, due to the method of producing the unique ceramic products in our Vierno range, the colour may vary slightly, and the material is not frost resistant.
| Sku | 910190119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 180 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 140 mm |
| Weight | 0.28 kg |
| Suitable Wildlife | Frog, Toad |
| Colour | Blue, Green |
| Material | Ceramic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|