BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This decorative metal hanger is designed to hold two bird suet logs, providing an attractive and practical way to feed your garden birds. Once filled, it offers easy access for multiple birds to enjoy these high-energy treats at the same time.
Suet logs not included.
| Sku | 350470119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 180 mm |
| Height | 205 mm |
| Length | 40 mm |
| Weight | 0.135 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Blackbird, Great Tit, Blue Tit, Robin, Wren, Chaffinch, Great Spotted Woodpecker, Starling, Nuthatch, Treecreeper, Coal Tit, Long-tailed Tit, Willow Tit, Marsh Tit, Crested Tit, Tree Sparrow, Greenfinch |
| Colour | Green |
| Material | Metal |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|