BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This 100% cotton tea towel, designed by Dutch artist 'Myrte', is printed with a beautiful illustration of an adorable badger that is sure to add a touch of wildlife charm to your home.
In 2008, Myrte began drawing a kingfisher and her creative ideas continued to grow. Myrte’s love of nature dates back to her early childhood and this passion is reflected in her work.
Myrte has developed and grown into a well-known Dutch artist with her own unique style.
| Sku | 979770120 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 470 mm |
| Height | 700 mm |
| Length | 3 mm |
| Weight | 0.095 kg |
| Colour | Various/multi |
| Material | Cotton |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|