BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected (10) partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
🪻 Peak Season Deals: Up to £15 off your order!
Your basket
Create an attractive place to feed your garden birds with the Bordeaux window feeding system. Use the feeder to feed seeds (mixes), fat treats and other treats to your garden birds and enjoy the view of the birds feeding from the other side of the window.
The feeding bowl is equipped with sturdy suction cups with which you can attach to the window. The roof can be placed separately above the feeding bowl. Leave a gap of about 10cm, and the birds can still land well on the food bowl and the roof keeps the food dry in rain.
| Sku | 311950119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 180 mm |
| Height | 150 mm |
| Length | 150 mm |
| Weight | 0.095 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Great Tit, Blue Tit, Robin, Tree Sparrow |
| Colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|