BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This stylish, ceramic bird feeder features beautiful drawings of common garden birds, which Myrte has drawn in her recognizable style. The bowl combines perfectly with other products from the Myrte range, with her unique style defining the harmonious collection.
This gorgeous bird feeding bowl will have the birds flocking to it and works brilliantly with our seed mixes.
| Sku | 938550119 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 277 mm |
| Height | 275 mm |
| Length | 54 mm |
| Weight | 1.345 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Colour | White |
| Material | Ceramic, Porcelain |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|