BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make sure your visit to our website runs smoothly, from remembering your preferences to showing you the right nest box.
💚 Green April Deals - up to 50% off! →
Your basket
Enter your email address to be notified:
Due to the powder coated material, this fat ball feeder is weather-resistant. Fat balls are a popular, affordable favourite with a wide range of species. We do not wrap our fat balls in netting as this can be hazardous to garden birds.
| Sku | G-351440120-351450120 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 100 mm |
| Height | 190 mm |
| Length | 74 mm |
| Weight | 0.142 kg |
| Suitable Wildlife | Bird |
| Suitable for | House Sparrow, Great Tit, Blue Tit, Robin, Chaffinch, Greenfinch, Great Spotted Woodpecker, Starling, Tree Sparrow, Nuthatch, Crested Tit, Long-tailed Tit |
| Material | Powder-Coated Metal |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|