BIRDS LOVE SEEDS...
WE LOVE COOKIES
We use cookies to make your visit to our website as smooth as possible. From remembering your preferences to showing you the right nest box.
Necessary cookies and privacy-friendly analytical cookies help us ensure that the CJ Wildlife webshop works reliably, securely and quickly, and allow us to measure its quality. These cookies are always enabled. If you choose Accept all, we will also use analytical, marketing and personalisation cookies. In doing so, we process personal data, such as your IP address/cookie ID and your click and browsing behaviour, and we may share this data with selected 10 partners (see partner list). You can change your consent at any time in our Cookie Policy, which you can also access via the ‘Cookies’ link at the bottom of the page. More information: Cookie Policy and Privacy Policy.
Your basket
This 100% cotton tea towel by Myrte is illustrated with a charming drawing of a kingfisher perched on a branch against a pale blue background.
In 2008, Myrte started drawing a kingfisher, after which she couldn't stop. Since childhood, Myrte has had a great love for nature and that radiates her work. Myrte has grown into a well-known Dutch nature artist with her recognizable own style.
Check out our website for more Myrte products.
| Sku | 979780120 |
|---|---|
| Brand | CJ Wildlife |
| Width | 470 mm |
| Height | 700 mm |
| Length | 3 mm |
| Weight | 0.095 kg |
| Colour | Various/multi |
| Material | Cotton |
| Cookiename | Type | Expires | Description |
|---|